Ambasada Amerikane Llotaria

Në datën 1 tetor, pra sot, nisin aplikimet për vizë amerikane në Lotarinë DV- 2016. Ambasada Amerikane bën të ditur se sot, fillon aplikimi vjetor i llotarisë amerikane DV-2018. citizens in Albania. Mbas një periudhe 5 vjeçare mbase të jeni zhvendosur në Amerikë me këtë program, mund të […]. Ambasada Amerikane përgëzon Kuvendin për miratimin e ligjeve të Agjendës Evropiane 24/11/2018 “Uroj Kuvendin e Kosovës për punën e bërë në koordinim mes gjitha partive për të miratuar ligje kyçe që përmirësojnë efikasitetin e drejtësisë, zgjerojnë të drejtat e grave në tragjëgimi, mbyll vakumet ligjore ndaj krimit dhe. Këtë të martë, ambasada e SHBA-ve në Tiranë kujton të gjithë aplikuesit duke bërë një njoftim të rëndësishëm. Ambasada Amerikane ka dhënë disa sqarime në lidhje me plotësimin e formularit për të gjithë ata që duan të prekin “ëndrrën amerikane”. Ngjarja e rëndë u regjistrua rreth orës 04:15, në afërsi të Sukthit, kur dy automjete të tipit “Mercedes Benz”, që lëviznin përballë njëri-tjetrit me shpejtësi të lartë janë përplasur duke shkaktuar vdekjen e menjëhershme të dy drejtuesve të tyre, si dhe dy pasagjereve. Llotaria Amerikane, ambasada njofton ndryshime të mëdha 09:07 , 31/01/2019 Ambasada amerikane në Tiranë ka njoftuar fituesit e Llotarisë amerikane DV2019 për ndryshimet e mëdha që janë bërë në procesin e aplikimit për vizë. Departamenti Amerikan i Shtetit ka njoftuar se procesi i aplikimeve do të përfundojë me 6 nëntor. Ambasada amerikane në Tiranë ka njoftuar sot se në date 1 tetor 2013 do të fillojë aplikimi për Llotarinë Amerikane. Lotaria Amerikane/ Nesër nisin aplikimet, ja gjithçka që duhet të dini nga fotografia tek kostoja nese perzgjidheni. Dita e sotme 3 tetor në orën 18:00 (me orën në Shqipëri) është dita e pare e aplikimit për Lotarinë Amerikane. Dear Visa Applicant, Fill out one medical application form for each visa applicant, regardless of age. Ambasada amerikane në Tiranë ka paralajmëruar sërish qytetarët shqiptarë që të bëjnë kujdes me ata që i mashtrojnë, u kërkojnë para apo u bëjnë oferta tq tjera në një kor gjithkush mund të aplikojë falas nga websiti zyrtar. Për të gjithë ata që kanë fituar lotarinë amerikane këtë vit, Ambasada e SHBA ka një njoftim të rëndësishëm. Llotaria amerikane DV - 2015 Aplikimet fillojne ne date 1 tetor 2013 deri ne 2 nentor 2013 - Data e aplikimit per llotarine amerikane DV 2015 Kur fillojne aplikimet e llotarise amerikane dv 2015. Cilat janё kërkesat pёr arsim ose përvojё. Pyet Anën dhe merr të GJITHA përgjigjet e nevojshme për Lotarinë Amerikane 07/06/2018 Përmes një postimi në rrjetin social "Facebook", thuhet se të gjithë ata që kanë pyetje mund t'i drejtojnë ato dhe do të marrin përgjigjet që nevojiten. Sipas njoftimit zyrtar të publikuar në faqen e Ambasadës Amerikane sillen udhëzimet për plotësimin e formularit për lotarinë DV/2020. Përzgjedhja është rastësore përmes një shorti kompjuterik, ndërsa nuk ka asnjë tarifë për tu paguar. Duke iu kthyer përgjigje në faqen zyrtare në Facebook, Ambasada u bën me dije aplikantëve, se duhet të shikojnë të paktën një herë në muaj, pasi ndodh që ka pasur edhe një raund të dytë përzgjedhjes, siç ka. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα. Oct 25, 2017- Departamenti i Lajmeve në Televizionin Publik Shqiptar synon të përcjellë tek publiku me cilësi, transparence dhe paanshmëri të gjithë gamën informative. Lotaria Amerikane DV-2021, publikohet data kur fillojnë aplikimet, udhëzimi shqip Aplikimet për Lotarinë Amerikane do të nisin në datën 2 tetor 2019-të. Ambasadat dhe Konsullatat amerikane nuk do të publikojnë ndonjë listë të aplikantëve fitues. Please view our video for an introduction to the Diversity Visa program, and step-by-step guidance to help you submit an entry. Llotaria Amerikane 2019 Përgjigjet. Lotaria Amerikane/ Nesër nisin aplikimet, ja gjithçka që duhet të dini nga fotografia tek kostoja nese perzgjidheni. Për aplikimet që refuzohen Nëse aplikimi juaj i vizës refuzohet, pasaporta juaj do të kthehet në përfundim të intervistës, së bashku me një letër që shpjegon se në cilën pjesë të ligjit amerikan ju nuk kualifikoheni. Llotaria Amerikane/ Ambasada bën njoftimin e rëndësishëm. “Regjistrimi elektronik për lotarinë DV-2020 do të rifillojë të mërkurën, më 3 tetor 2018 në mesditë 12:00, Ora Ditore Lindore (EDT) (GMT-4) dhe do të mbyllet të. Për të shmangur çdo paqartësi dhe ngatërresë, Ambasada e SHBA-së në Tiranë ka dhënë në detaje mënyrën dhe procedurat që duhen ndjekur për t'u bërë pjesë e lotarisë. go… duke e kontrolluar vete ju, dhe jo me postë elektronike apo me letër, siç ka qene ne vitet e shkuara. Çdo vit vihen ne. Në këtë artikull do ju shpjegojmë hap pas hapi se ku dalin te llotaria amerikane 2019 përgjigjet dhe si duhet të veproni për të ditur nëse jeni përzgjedhur apo jo për një vizë. Pyetjet më të zakonshme të aplikantëve janë përmbledhur dhe publikuar në faqen e ambasadës në internet. Për të gjithë aplikantët e lotarisë amerikanë, por që jetojnë jashtë Shqipërisë, Ambasada Amerikane në Tiranë ka bërë sot një tjetër njoftim në facebook. Un visto per non immigranti è il visto rilasciato a persone con residenza permanente al di fuori degli Stati Uniti, ma che vuole essere negli Stati Uniti su base temporanea (ad esempio il turismo, cure mediche, affari, lavoro temporaneo, o di studio). These services can only be obtained from official U. Ambasada amerikane në Tiranë ka njoftuar sot se në date 1 tetor 2013 do të fillojë aplikimi për Llotarinë Amerikane. Të paktën prej dy orësh nga ky njoftim janë publikuar fituesit e llotarisë amerikane. Misioni i Ambasadës së Shteteve të Bashkuara është për të çuar përpara interesat e Shteteve të Bashkuara, si dhe për të shërbyer dhe për të mbrojtur qytetarët së SHBA në Kosovë. Pam njëri tjetrin. Dear Visa Applicant, Fill out one medical application form for each visa applicant, regardless of age. llotaria amerikane Fitoi Lotarinë Amerikane, por u arrestua sapo doli nga ambasada Ata që kanë fituar lotarinë gjenden pak hapa larg realizimit të ëndrrës amerikane, por jo ata qytetarë që mashtrojnë dhe …. kanali shtate. Per te gjithe ata qe e kane marre tashme pergjigjen dhe jane perzgjedhur si fitues te Lotarise Amerikane, ambasada amerikane ne Tirane ben nje njoftim te rendesishem. Arena Ora News: Dua ta nis me shqetësimin kryesor të shqiptarëve, përse u kërkua që të ribëhet edhe njëherë Llotaria Amerikane, cilat ishin arsyet? Lorenc Mansaku: Arsyeja ka qenë, se pati një difekt teknik, i cili bëri që aplikimet e kryera nga data 3 tetor të mos jenë më të vlefshme. Data e aplikimeve për programin e llotarisë amerikane 2014 është 2 tetor 2012 sic thuhet nga ambasada amerikane në Shqipëri. citizens wishing to participate in cultural, educational, or professional exchanges. Facebook da a la gente el poder de. al Video si mbillet nje bime Cigare elektronike Pukë Legjislacioni ASHA GI ECUALA UNIVERSAL Reklama Falas Shkodër Per rinovim patente proocedurat Aparat. Ambasada Amerikane ju jep këshillën për llogarinë: Çfarë nuk duhet të plotësoni Flet konsulli i ambasadës/ A do mbyllë Trump, Lotarinë Amerikane dhe pse fitojnë gjithmonë korçarët Nesër nis Lotaria Amerikane, gabimet që nuk duhet të bëni në aplikim. Ambasada Amerikane njofton se për ata që kanë aplikuar për Programin e Lotarisë DV-2018, njoftimi zyrtar i përzgjedhjes do të kryhet drejtpërdrejt nga vetë qytetarët përmes […] Duke nisur nga dita e sotme, 2 maj 2017 të gjithë aplikantët e regjistruar të programit të llotarisë DV-2018 mund të kontrollojnë statusin e tyre. Ndryshimi i sotëm përfshin dhe bastet sportive, baste me kauj, qen apo cdo kafshe tjetër. , Content, Afer&Larg. Pak pas orës 18:00 dalin përgjigjet për Lotarinë Amerikane. Gjyqësore (dëshmi penaliteti) tek Posta Shqiptare. Për këtë arsye Ambasada Amerikane në Tiranë vë në dispozicion një lloj formulari të posaçëm, ku regjistrohet dalja e ligjshme nga SHBA. DA: 14 PA: 72 MOZ Rank: 94 U. ‏‎Brunilda Xhemollari Sallo‎‏ موجودة على فيسبوك. Lajmi për nisjen e saj është bërë i ditur nga Ambasada Amerikanë në Tiranë përmes llogarisë zyrtare në rrjetet sociale. 2016) - Duration: 26:20. Únete a Facebook para conectar con Herxhis Çeça y otras personas que tal vez conozcas. Lotaria Amerikane e Vizave - Programi DV-2021. Ambasada Amerikane njoftoi se se ata që kanë aplikuar do të njihen me përgjigjen e saj. Nisja e aplikimeve të lotarisë amerikane, ambasada nxjerr datën: Këshilla e parë Së shpejti do të nisin aplikimet për lotarinë amerikane DV-2021. Consulate & Embassy. Llotaria amerikane DV - 2015 Aplikimet fillojne ne date 1 tetor 2013 deri ne 2 nentor 2013 - Data e aplikimit per llotarine amerikane DV 2015 Kur fillojne aplikimet e llotarise amerikane dv 2015. Pas lajmit te dhene nga Ambasada Amerikane ne vendin tone se gjithe aplikimet e bera per Lotarine Amerikane jane te pavlefshme per shkak te problemit me serverin e faqes se lotarise, Ambasada jep te tjera detaje duke iu pergjigjur interesit te shqiptareve per te aplikuar. Ambasada amerikane njofton se për ata që kanë aplikuar për Programin e Lotarisë DV-2018, njoftimi zyrtar i përzgjedhjes do të kryhet drejtpërdrejt nga vetë qytetarët përmes Kontrollit të Statusit të Aplikimit (Entrant Status Check) dhe nuk ka njoftim përmes e-mailit. Llotaria Amerikane. Këto janë viza të përhershme, për të jetuar në Shtetet e Bashkuara, nëpërmjet Lotarisë Amerikane. Facebook da a la gente el poder de. Në fillim të tetorit nisin aplikimet për lotarinë amerikane, dhe për të sqaruar çdo aplikant, Ambasada Amerikane ka nxjerrë disa udhëzime të rëndësishme. Ambasada amerikane në Tiranë sqaron se të gjithë ata që duan të aplikojnë për Lotarinë Amerikane duhet të jenë shumë të kujdesshëm në plotesimin e formularit me të gjitha të. Te gjithe ju, duhet tashme te beni plotesimin e formularit DS-260. Për të gjithë ata që kanë fituar lotarinë amerikane këtë vit, Ambasada e SHBA ka një njoftim të rëndësishëm. Sot fillon llotaria Amerikane/ Aplikimet nga ora 18. llotaria amerikane Fitoi Lotarinë Amerikane, por u arrestua sapo doli nga ambasada Ata që kanë fituar lotarinë gjenden pak hapa larg realizimit të ëndrrës amerikane, por jo ata qytetarë që mashtrojnë dhe …. ora news lajme. (Note: minor changes have been made to the DV-2021 entry form, but the instructions provided in the video are still valid. Ambasada amerikane ka publikuar sot zyrtarisht proceduren qe duhet te ndiqet per aplikimin per Lotarine Amerikane DV 2014, me te gjitha hapat qe duhet te ndjekin aplikuesit, data e aplikimit, formularet, kush mund te perfitoje nga llortaria amerikane 2014. government entities, such as the Department of State, a U. Ambasada amerikane në Tiranë ka publikuar një material shpjegues me përgjigjet e pyetjeve kryesore shpjeguese, që zakonisht bëjnë aplikantët e. Ditën e sotme ambasada amerikane ka nxjerrë një video të plotë ku tregohet gjithë mënyra e aplikimit për proçedurën e lotarisë. Aplikimi në programin e vizave të shumëllojshmërisë "Lotaria Amerikane DV-2019" është hapur zyrtarisht dje me datë 3 Tetor 2017 në orën tonë lokale 18:00 dhe përfundon me datë 7 Nëntor 2017 në të njëjtën orë 18:00. Llotaria Amerikane 2021-Aplikoni nga telefoni juaj https://youtu. Pam njëri tjetrin. Ernest Marku est sur Facebook. E hapëm me kersheri: Na kishte dalë llotaria amerikane! Linda, për të provuar fatin kishte aplikuar dhe fati kishte qënë i mirë. Ambasada i është nënshtruar “testit në makinerinë e së vërtetës” dhe përmes një postimi plot humor në Facebook, siguron se përzgjedhja për lotarinë është krejtësisht e rastësishme dhe se vendlindja nuk luan asnjë rol favorizues apo penalizues. Ndërkohë që taksapaguesi e ka detyrim respektimin e kompesimin real të pronës si gur themeltar i demokracisë, si burime financiare shtesë mund të përdoren edhe të ardhurat prej konfiskimeve të pasurive të paligjshme, taksa të përkohëshme për ata që u ra “llotaria” e përfituan nga prona publike apo e të tretëve (toka në. Embassy in North Macedonia. Ambasada Amerikane sqaron se njoftimet zyrtare të përzgjedhjes do të bëhen përmes Kontrollit të Statusit të të Regjistruarve, duke filluar nga 3 maji 2016, deri të paktën më 30 qershor 2017, në faqen e internetit E-DV dvlottery. Facebook da a la gente el poder de. Ngjarja e rëndë u regjistrua rreth orës 04:15, në afërsi të Sukthit, kur dy automjete të tipit “Mercedes Benz”, që lëviznin përballë njëri-tjetrit me shpejtësi të lartë janë përplasur duke shkaktuar vdekjen e menjëhershme të dy drejtuesve të tyre, si dhe dy pasagjereve. Llotaria Amerikane DV-2014 (Viza e Shumëllojshmërisë) Periudha e aplikimit për Llotarinë Amerikane (Viza e Shumëllojshmërisë - DV) fillon mё datë 2 Tetor 2012, ora 18:00, ora lokale e Shqipërisë dhe pёrfundon nё orën 18:00 të datës 3 Nëntor 2012. The only way to officially apply for a green card lottery is to apply online at the US Department of State web site. Sot në orën 18:00 nisën aplikimet për llotarinë amerikane, ku cdo person që është i interesuar për të aplikuar do të mund ta bëjë këtë duke aplikuar falas në regjistrimin elektronik, deri më datë 5 nëntor. O*NET OnLine has detailed descriptions of the world of work for use by job seekers, workforce development and HR professionals, students, researchers, and more!. Ambasada e SHBA-së në Tiranë ka njoftuar datën se kur bëhen publike përgjigjet e Lotarisë Amerikane. Nisja e aplikimeve të lotarisë amerikane, ambasada nxjerr datën: Këshilla e parë Së shpejti do të nisin aplikimet për lotarinë amerikane DV-2021. Dallas, Texas, Morton H Meyerson Symphony Center, Winspear Opera House, House of Blues, sa veta e duan afrim krasniqin, universiteti amerikan i tiranes, LucianoShow【ルチアーノショー】, Ty Te Kam Xhan, Children's Health, NorthPark Center, Kancelari Infiniti Office Elbasan, Llotaria Amerikane - zyra Athine, Hair Style. Mirësevini në faqen e internetit të qendrës për aplikim për vizë Kanadeze (QAKV) në Shqipëri. Në njoftim thuhet se n uk është e nevojshme të paguash dikë për të bërë regjistirimin pasi kjo gjë mund të bëhet nga gjithësecili. Për të shmangur çdo paqartësi dhe ngatërresë, Ambasada e SHBA-së në Tiranë ka dhënë në detaje mënyrën dhe procedurat që duhen ndjekur për t'u bërë pjesë e lotarisë. Më datë 3 tetor në orën 18:00 (me orën në Shqipëri) fillon aplikimi për Lotarinë Amerikane. People can submit their entries through the online application form called as E-DV entry will have the chance to be selected as winner through this draw at KCC. aplikimet kane filluar. E hapëm me kersheri: Na kishte dalë llotaria amerikane! Linda, për të provuar fatin kishte aplikuar dhe fati kishte qënë i mirë. PAPERWORK REDUCTION ACT: Public reporting burden for this collection of information is estimated to average 30 minutes per response, including time required for searching existing data sources, gathering the necessary documentation, providing the information and/or documents required, and reviewing the final collection. Ambasada amerikane llotaria keyword after analyzing the system lists the list of keywords related and the list of websites with related content, in addition you can see which keywords most interested customers on the this website. Kanë dalë përgjigjet e atyre që kanë fituar lotarinë amerikane. Të paktën prej dy orësh nga ky njoftim janë publikuar fituesit e llotarisë amerikane. Ambasada Amerikane ne Tirane, njofton se duke nisur nga pasditja e 3 tetorit, ora 18:00 shqiptarët do të kenë sërish mundësinë për të aplikuar për lotarinë amerikane. Facebook da a la gente el poder de. Bashkëshortet dhe fëmijët e pamartuar nën moshën 21 vjec të aplikantëve fitues mund të aplikojnë për viza për të shoqëruar ose për t'u bashkuar cështjes së aplikantit kryesor, në mënyrë që të procesohen me vizë. Për ata që kanë aplikuar për Programin e Lotarisë DV-2018, njoftimi zyrtar i përzgjedhjes do të kryhet drejtpërdrejt nëpërmjet Kontrollit të Statusit të Aplikimit (Entrant Status Check) duke klikuar këtu STATU CHECK. VFS Global është ofruesi ekskluziv i shërbimit për qeverinë e Kanadasë, i autorizuar për shërbime administrative mbështetëse për aplikuesit për vizë në Shqipëri. Lotarinë Amerikane e fituan 3603 shqiptarë, ky është numri i shtetasve të Kosovës 5 muaj Ambasada e SHBA-ve në Tiranë jep njoftimin e rëndësishëm për fituesit e lotarisë. Ambasada amerikane në Tiranë siç është bërë traditë tashmë, ka publikuar sot datën kur nisin zyrtarisht aplikimet dhe afatin sa zgja… Llotaria Amerikane compartió un enlace. llotaria amerikane-shba mund te mbylle llotarine per karten e gjelber-lajm. Bashkangjitu në Facebook për t'u lidhur me Besnik Dakaj Tropojani Dakaj dhe të tjerët që mund t'i njihni. Nga 1 janari nuk do të ngrihet më asnjë qepen për baste. Ngjarja e rëndë u regjistrua rreth orës 04:15, në afërsi të Sukthit, kur dy automjete të tipit “Mercedes Benz”, që lëviznin përballë njëri-tjetrit me shpejtësi të lartë janë përplasur duke shkaktuar vdekjen e menjëhershme të dy drejtuesve të tyre, si dhe dy pasagjereve. Duke publikuar disa nga pyetjet më të rëndësishme që bëhen, Ambasada Amerikanë në Tiranë thotë se nga një familje mund të aplikojnë dy persona të ndryshëm, duke rritur mundësinë për të fituar. Është për të ardhur keq që na vijnë persona të cilët skualifikohen pasi nuk kanë arsimimin e duhur. Ambasada amerikane në Tiranë ka njoftuar sot se në date 1 tetor 2013 do të fillojë aplikimi për Llotarinë Amerikane. Zyre avokatie Malesia e madhe Lista e pasaportave Delvinë Llotaria Amerikane Pogradec Kambio automatike per mercedez vito Shes playstation Ost Faqa e aplikimit praktika sociale. E morët përgjigjen e Lotarisë Amerikane? Ambasada jep njoftimin e rëndësishëm. Aplikimi me pasaportë, Ambasada amerikane bën njoftimin e rëndësishëm shqiptari. Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka vendosur që të ndryshojë mënyrën e aplikimit për vizat jo-emigruese drejt këtij vendi. Ambasada Amerikane në Tiranë ka publikuar udhëzimin se kush mund të aplikojë për Lotarinë Amerikane dhe thotë se afati është n…. Únete a Facebook para conectar con Brunilda Xhemollari Sallo y otras personas que tal vez conozcas. E hapëm me kersheri: Na kishte dalë llotaria amerikane! Linda, për të provuar fatin kishte aplikuar dhe fati kishte qënë i mirë. Ambasada amerikane dhe konsullatat e saj në Turqi u mbajten sot të mbyllura pasi një person iu afrua ambasadës në Ankara dhe qëlloi me armë zjarri. All applicants should apply for a medical appointment in our website exactly 3 weeks before your interview date at the Embassy, unless you received the appointment date at a later time. Regjistrimi për të nisi më 3 tetor në orën 18:00 (me orën në Shqipëri). Ambasada amerikane në Tiranë ka paralajmëruar sërish qytetarët shqiptarë që të bëjnë kujdes me ata që i mashtrojnë, u kërkojnë para apo u bëjnë oferta tq tjera në një kor gjithkush mund të aplikojë falas nga websiti zyrtar. https://al. Duke publikuar disa nga pyetjet më të rëndësishme që bëhen, Ambasada Amerikanë në Tiranë thotë se nga një familje mund të aplikojnë dy persona të ndryshëm, duke rritur mundësinë për të fituar. Fituesit kanë dalë në orën 18:00 me orën tonë. Embassy in North Macedonia. Ilir Hoxha está en Facebook. Ambasada Amerikane në Tiranë ka përcaktuar harkun kohor brenda të cilit do të lëshohen vizat për Lotarinë Amerikane 2010. Arena Ora News: Dua ta nis me shqetësimin kryesor të shqiptarëve, përse u kërkua që të ribëhet edhe njëherë Llotaria Amerikane, cilat ishin arsyet? Lorenc Mansaku: Arsyeja ka qenë, se pati një difekt teknik, i cili bëri që aplikimet e kryera nga data 3 tetor të mos jenë më të vlefshme. ambasada amerikane seminar. Kjo eshte nje faqe jozyrtare e Llotarise Amerikane! Per cdo paqartesi apo pyetje. Pam njëri tjetrin. Departamenti Amerikan i Shtetit ka njoftuar se procesi i aplikimeve do të përfundojë me 6 nëntor. This section of the website explains the entry process (also called “registration”) for the Diversity Immigrant Visa (DV) Program, which is the first step in pursuing a diversity immigrant visa. Llotaria amerikane DV - 2015 Aplikimet ne date 1 tetor 2013 - Data e aplikimit per llotarine amerikane DV 2015 Ambasada amerikane në Tiranë ka njoftuar sot se në date 1 tetor 2013 do të fillojë aplikimi për Llotarinë Amerikane. Nuk ka asnjë tarifë për t'u regjistruar pёr llotarinë. com 08/09/2016, 19:03 08/09/2016 Ambasada Amerikane në Shqipëri ka dhënë një njoftim ditën e sotme se të gjithë aplikantët që nuk kanë fituar lotarinë mund ta kontrollojnë edhe një herë statusin e tyre, pasi janë pranuar aplikantë. Sot fillon llotaria Amerikane/ Aplikimet nga ora 18. N 0 Comment Qytetarët shqiptarë kanë 34 ditë kohë në dispozicion për të aplikuar për Lotarinë Amerikane DV-2017. Lajmi për nisjen e saj është bërë i ditur nga ambasada amerikanë në Tiranë përmes llogarisë zyrtare në rrjetet sociale. "Mos përdorni fotografinë që përdorët vitin e kaluar në DV-2017 dhe hiqini syzet kur të dilni në fotografi për lotarinë, përndryshe ju do të skualifikoheni automatikisht", ky është një ndër paralajmërimet nga ambasada amerikane për të gjithë ata që janë të interesuar për lotarinë amerikane. Nga 1 janari nuk do të ngrihet më asnjë qepen për baste. Aplikimi me pasaportë, Ambasada amerikane bën njoftimin e rëndësishëm shqiptari. Lotaria Amerikane ka startuar këtë të mërkurë për të gjithë shqiptarët të cilët duan që ta prekin sadopak ëndrrën amerikane. Kjo e fundi shkruan se protestat paqësore janë thelbësore për demokraci të shëndetshme dhe e drejta e qytetarëve për t'u mbledhur dhe për të protestuar kundër qeverisë së tyre është themelore. Misioni i Ambasadës së Shteteve të Bashkuara është për të çuar përpara interesat e Shteteve të Bashkuara, si dhe për të shërbyer dhe për të mbrojtur qytetarët së SHBA në Kosovë. Regjistrimi për të nisi më 3 tetor në orën 18:00 (me orën në Shqipëri). Lotaria Amerikane/ Nesër nisin aplikimet, ja gjithçka që duhet të dini nga fotografia tek kostoja nese perzgjidheni. Llotaria Amerikane është padyshim një ndër aplikimet më të rëndësishme për të gjithë shqiptarët, ndërsa është publikuar edhe data e përgjigjes së aplikuesve të vitit të kaluar. Te gjithe ju, duhet tashme te beni plotesimin e formularit DS-260. Cilat janё kërkesat pёr arsim ose përvojё. (Shënim: Shtetasit e SHBA-së nuk kanë nevojë për vizë amerikane për të udhëtuar, por nëse planifikojnë të udhëtojnë jashtë vendit, mund të kenë nevojë për vizë të. Mbas një periudhe 5 vjeçare mbase të jeni zhvendosur në Amerikë me këtë program, mund të […]. Vërtetimi duhet t'i përfshijë të gjithë emrat dhe/apo mbiemrat e përdorur, pёrfshirё mbiemrin e vajzёrisё. Në lidhje me moshën, Ambasada Amerikane shkruan se nuk ka moshë minimale për të aplikuar për programin, por kërkesa për shkollim nga një shkollë e mesme ose përvojë pune për secilin aplikant primar në kohën e aplikimit do të ndikojë në skualifikimin e shumë personave që janë nën 18 vjeç. Ambasada Amerikane në Tiranë me anë të një njoftimi të publikuar ditë më parë lajmëron se sot nis aplikimi për llotarinë amerikane. Ambasada amerikane llotaria amerikane keyword after analyzing the system lists the list of keywords related and the list of websites with related content, in addition you can see which keywords most interested customers on the this website. 2016 - Iliria News. Të dy e denim. Bashkangjitu në Facebook për t'u lidhur me Edison Hoxha dhe të tjerët që mund t'i njihni. Duke filluar nga dita e sotme për të parë nëse janë përzgjedhur, të regjistruarit e DV-2020 do të kenë mundësinë të përdorin numrin e tyre unik të konfirmimit të dhënë në regjistrimin duke kontrolluar në formatin on-line “Kontrollin e Statusit të të Regjistruarve. Facebook da a la gente el poder de. Në këtë artikull do ju shpjegojmë hap pas hapi se ku dalin te llotaria amerikane 2019 përgjigjet dhe si duhet të veproni për të ditur nëse jeni përzgjedhur apo jo për një vizë. Accessibility Help. llotaria amerikane Fitoi Lotarinë Amerikane, por u arrestua sapo doli nga ambasada Ata që kanë fituar lotarinë gjenden pak hapa larg realizimit të ëndrrës amerikane, por jo ata qytetarë që mashtrojnë dhe …. Lotaria amerikane: Ambasada zbulon “recetën” për një aplikim të suksesshëm e fitues! Të ngjashme mund të lexoni: • Njoftimi i fundit nga ambasada për lotarinë • Ambasada sqaron arsyen e ndërprerjes së lotarisë •Numri i madh i aplikimeve për lotarinë rrëzon serverin Ambasada Amerikane ka treguar për qytetarët mënyrën e duhur për të bërë një aplikim të. Në rast se nuk shënohet largimi, atëherë një emigrant shqiptar do ta ketë shumë të vështirë, ose edhe të pamundur marrjen e një vize tjetër për në SHBA. Shënoni "Ambasada Amerikane" si pёrgjigje e pikёs "Institucioni pёr tё cilin kёrkohet certifikata" tё formularit tё aplikimit pёr vёrtetimin e gjendjes gjyqёsore. Llotaria Amerikane 2019 Përgjigjet. Facebook gives people the power to share and. “Aplikantët e Vizave të Shumëllojshmërisë (Llotarisë Amerikane) duhet të kontrollojnë statusin e tyre duke filluar që sot në mesditë ora 12. Ambasada amerikane në Tiranë ka publikuar një material shpjegues me përgjigjet e pyetjeve kryesore shpjeguese, që zakonisht bëjnë aplikantët e. 3,839 likes · 2 talking about this. Mirë se vini! Hyni në llogarinë tuaj. Pak pas orës 18:00 dalin përgjigjet për Lotarinë Amerikane. Ambasada amerikane në Tiranë ka publikuar sot udhëzimet e reja për lotarinë e vitit 2018. Bëni kujdes nga mashtrimet. I shpall luftë dhe Brukselit. Për të gjithë ata që kanë fituar lotarinë amerikane këtë vit, Ambasada e SHBA ka një njoftim të rëndësishëm. The only way to officially apply for a green card lottery is to apply online at the US Department of State web site. kanali shtate. Ambasada Amerikane në Tiranë hap zyrtarisht procedurat për të aplikuar në llotarinë Amerikane. Additional steps are covered in subsequent pages, and are displayed on the visual flow chart above. Mbas një periudhe 5 vjeçare mbase të jeni zhvendosur në Amerikë me këtë program, mund të […]. Lotaria Amerikane e Vizave - Programi DV-2021. DA: 14 PA: 72 MOZ Rank: 94 U. Programi i viza lotarisë për vitin 2019 do të jetë i hapur për regjistrim më 3 tetor 2017, e martë, në ora 18:00, dhe do të mbyllet më datë 7 nëntor 2017, e martë, në ora 18:00. Animated Video created using Animaker - https://www. Në rast se nuk shënohet largimi, atëherë një emigrant shqiptar do ta ketë shumë të vështirë, ose edhe të pamundur marrjen e një vize tjetër për në SHBA. admin-22/12/2017. Lotaria amerikane/ Ambasada e SHBA-ve në Tiranë, udhëzime për fituesit. Këto janë viza të përhershme, për të jetuar në Shtetet e Bashkuara, nëpërmjet Lotarisë Amerikane. Nuk ka asnjë tarifë për t'u regjistruar pёr llotarinë. Llotaria Amerikane. “Të gjitha regjistrimet e bëra përpara datës 18 tetor 2017 do të duhet të ribëhen në mënyrë që të merren në konsideratë”. Ambasada e SHBA njofton në një status në facebook se përgjigjet për aplikuesit do të startojnë nga dita e martë në orën 18. Ambasada e SHBA-së në Tiranë ka njoftuar datën se kur bëhen publike përgjigjet e Lotarisë Amerikane. Ambasada Amerikane ne Tirane, njofton se duke nisur nga pasditja e 3 tetorit, ora 18:00 shqiptarët do të kenë sërish mundësinë për të aplikuar për lotarinë amerikane. 234,527 likes · 6,250 talking about this · 2,745 were here. Lotaria Amerikane DV-2021, publikohet data kur fillojnë aplikimet, udhëzimi shqip Aplikimet për Lotarinë Amerikane do të nisin në datën 2 tetor 2019-të. Per te gjithe ata qe e kane marre tashme pergjigjen dhe jane perzgjedhur si fitues te Lotarise Amerikane, ambasada amerikane ne Tirane ben nje njoftim te rendesishem. Sections of this page. Department of State programs for U. Kodi i çdo aplikanti nuk bën identifikimin e tij në bazë gjinie. citizens in Albania. 30 de septiembre a las 03:38. "Plotësojeni vetë formularin tuaj. Ambasada amerikane jep njoftimin e rëndësishëm - Top Channel Albania MP3, Video and Lyrics Portokalli, 14 Maj 2017 - Instagirls (Llotaria amerikane) → Download, Listen and View free Portokalli, 14 Maj 2017 - Instagirls (Llotaria amerikane) MP3, Video and Lyrics. Llotaria-amerikane-696×522 Te gjithe ju, duhet tashme te beni plotesimin e formularit DS-260. Ambasada Amerikane, Tirana, Albania. Ambasada amerikane tirane albania keyword after analyzing the system lists the list of keywords related and the list of websites with related content, in addition you can see which keywords most interested customers on the this website. Ambasada Amerikane ne Tirane, njofton se duke nisur nga pasditja e 3 tetorit, ora 18:00 shqiptarët do të kenë sërish mundësinë për të aplikuar për lotarinë amerikane. Ambasada Amerikane fton sërish shqiptarët të aplikojnë për të fituar mundësinë të punojnë e jetojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ah te shkretet shqiptare, genjehen nga "endrra" amerikane, dhe kur shkojne ne amerike pesojne zhgenjmin me te madh te jetes se tyre. Një gjë e tillë sipas Ambasadës Amerikane në Tiranë, ndodh vetëm atëherë kur një person aplikon më shumë se një herë brenda një viti. "Të gjitha regjistrimet e bëra përpara datës 18 tetor 2017 do të duhet të ribëhen në mënyrë që të merren në konsideratë". Për të gjithë ata të cilët duan të aplikojnë për Llotarinë Amerikane, sot është dita e fundit kur mund ta bëjnë. E hapëm me kersheri: Na kishte dalë llotaria amerikane! Linda, për të provuar fatin kishte aplikuar dhe fati kishte qënë i mirë. Pas problemeve teknike në sistem, qytetarët që kanë aplikuar para deri në datën 18 tetor do të duhet të ribëhen nga e para. U njoha me burrin në moshën 14 vjeçe dhe ai më mbushi mendjen më rrëmbeu. Dita e sotme 3 tetor në orën 18:00 (me orën në Shqipëri) është dita e pare e aplikimit për Lotarinë Amerikane. Vazhdon mashtrimi i rradhes i Ambasades apo i Kosullate Amerikane, ekane filluar me hov per te mbushur arken e tyre nga qytetaret hallexhinj te Shqiperise. Llotaria Amerikane/ Ambasada bën njoftimin e rëndësishëm. gov/ The mission of the United States Embassy is to advance the interests of the United States, and to serve and protect U. I shpall luftë dhe Brukselit. Nisnin sot aplikimet për Lotarinë Amerikane. Shpallen sot fituesit e Llotarisë Amerikane, aplikantët të verifikojnë on line përgjigjet TIRANE- Personat që kanë aplikuar për Llotarinë Amerikane DV 2016, mund të kontrollojnë sot pas orës 18:00 statusin e tyre përmes faqes së internetit të Programit të Vizave të Shumëllojshmërisë, për të parë nëse janë përzgjedhur. Kanë dalë përgjigjet e atyre që kanë fituar lotarinë amerikane. Llotaria amerikane, ambasada jep njoftimin e rëndësishëm për fituesit Parashikimi i motit, zbuloni si pritet të jetë sot Kancelarja Merkel mohon përplasjen me pasardhësen e saj Kramp-Karrenbauer. Pershendetje,quhem Rasim Rashiti jam i martuar kam 3 vajza dhe 1 djal,dua te aplikoj per Llotarin Amerikane,kam deshir te jetoj ne Amerik sepse e adhuroj shtetin Amerikan,poashtu kam Mirnjohje pune nga Ushtria Amerikane Bonstill,kam punuar 3 vite, Ju faaliminderit per Mirkuptim. Únete a Facebook para conectar con Ilir Haka y otras personas que tal vez conozcas. Ambasada amerikane në Tiranë nëpërmjet një njoftimi në faqen e saj zyrtare në rrjetin social “Facebook” bën me dije se nëse kandidatët rezultojnë të përzgjedhur, duhet të plotësojnë formularin DS-260. Përzgjedhja është rastësore përmes një shorti kompjuterik, ndërsa nuk ka asnjë tarifë për t'u paguar. Ambasada Amerikane ju jep këshillën për llogarinë: Çfarë nuk duhet të plotësoni Flet konsulli i ambasadës/ A do mbyllë Trump, Lotarinë Amerikane dhe pse fitojnë gjithmonë korçarët Nesër nis Lotaria Amerikane, gabimet që nuk duhet të bëni në aplikim. Lotaria Amerikane DV-2021 Plotësoni formularin e mëposhtëm duke mbushur hapësirat bosh në fushat përkatëse. Çdo vit vihen ne. Llotaria Amerikane është një program i qeverisë amerikane i cili jep mundësinë që të emigroni në mënyrë të ligjëshme në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Per te gjithe ata qe e kane marre tashme pergjigjen dhe jane perzgjedhur si fitues te Lotarise Amerikane, ambasada amerikane ne Tirane ben nje njoftim te rendesishem. Në një postim në faqen e saj në rrjetet sociale, ambasada amerikane shkruan " Të martën, duke filluar nga ora 18:00, mos harroni të kontrolloni nëse jeni një nga të përzgjedhurit e Vizës së Lotarisë". Ambasada thekson se përzgjedhja bëhet në SHBA dhe është krejt e rastësishme. Një nga mënyrat më të mira për të emigruar në Amerikë, Llotaria Amerikane, do të bëhet edhe këtë vit! Nëse fitoni, ky program ju jep mundësinë të emigroni në amerikën në mënyrë të ligjëshme, dhe ju siguron Green Card. Përmbledhje Akti i Imigracionit i vitit 1990 e themeloi programin e Viza Lotarisë ( Diversity Visa) dhe me këtë u mundësuan 55,000 viza imigruese të cilat u dhanë në dispozicion për çdo vitë të lotarisë, duke filluar nga viti fiskal 1995. Pam njëri tjetrin. Të dy e denim. Po ashtu edhe ata persona që do të aplikojnë me të. Ambasada e SHBA-së në vendin tonë për t'iu ardhur në ndihmë qytetarëve shqiptarë ka publikuar në faqen zyrtare në fb një video që përcakton qartë të gjithë hapat që duhen ndjekur për. Herxhis Çeça está en Facebook. Llotaria-amerikane-696×522 Te gjithe ju, duhet tashme te beni plotesimin e formularit DS-260. ambasada amerikane tirane | ambasada amerikane tirane | ambasada amerikane tirane albania | ambasada amerikane tirane llotaria | ambasada amerikane tirane rinov. llotaria amerikane Fitoi Lotarinë Amerikane, por u arrestua sapo doli nga ambasada Ata që kanë fituar lotarinë gjenden pak hapa larg realizimit të ëndrrës amerikane, por jo ata qytetarë që mashtrojnë dhe …. Llotaria Amerikane 2019 Përgjigjet. Llotaria amerikane, kush ka humbur kodin mund ta rekuperojë Ambasada amerikane ka një mesazh të rëndësishëm për festat e fundvitit. Programi i Lotarisë Amerikane është një mënyrë që iu ofrohet shtetasve të huaj, për të ardhur si emigrantë në SHBA, duke u dhënë të drejtën të punojnë e jetojnë në mënyrë të përhershme në këtë vend së bashku me familjet e tyre( bashkëshorten dhe fëmijët e pamartuar nën moshën 21 vjeç). Pasditen e sotme pritet të shpallen fituesit e Llotarisë Amerikane, DV-2019. Lajmi për nisjen e saj është bërë i ditur nga Ambasada Amerikanë në Tiranë përmes llogarisë zyrtare në rrjetet sociale. 234,878 likes · 7,907 talking about this · 2,756 were here. Ambasada thekson se përzgjedhja bëhet në SHBA dhe është krejt e rastësishme. Join Facebook to connect with Zhulieta Koçi Asko and others you may know. Ambasada Amerikane në Tiranë ka përcaktuar harkun kohor brenda të cilit do të lëshohen vizat për Lotarinë Amerikane 2010. fjalëkalimi juaj. In order to ensure fairness and protect the integrity of the process for all those concerned, however, we must restart the entry process for this year (DV-2019). Programi është aktiv tani, për çdo informacion mund ti referoheni zyrës së Marrëdhënieve me Publikun, por për momentin programi është aktiv dhe ligji nuk ka ndryshuar" - tha Medina. Beware of any other non-government web sites that charge fees for this free application. Llotaria Amerikane, video shpjeguese sesi mund të bëni aplikimin nga shtëpia Prej tre ditësh kanë nisur aplikimet për Lotarinë Amerikane. Ky eshte njoftimi i rendesishem qe ben sot Ambasada Amerikane ne Tirane per te gjithe aplikuesit shqiptare, te cileve u shkoi mundu kot me aplikimet, pasi ato. PAPERWORK REDUCTION ACT: Public reporting burden for this collection of information is estimated to average 30 minutes per response, including time required for searching existing data sources, gathering the necessary documentation, providing the information and/or documents required, and reviewing the final collection. Ambasada Amerikane bën me dije se aplikantët mund të përdorin numrin e tyre unik të konfirmimit të dhënë në regjistrim, duke kontrolluar online nëse janë fitues ose jo. Për të gjithë ata të cilët duan të aplikojnë për Llotarinë Amerikane, sot është dita e fundit kur mund ta bëjnë. Mirë se vini! Hyni në llogarinë tuaj. Lotaria Amerikane e Vizave - Programi DV-2021. Ambasada Amerikane në Tiranë me anë të një njoftimi të publikuar ditë më parë lajmëron se sot nis aplikimi për llotarinë amerikane. Aplikimet për llotarinë amerikane , DV-2018, duhet të dorëzohet elektronikisht duke filluar që nga mesdita e datës 4 tetor, 2016 e martë, (Eastern time) deri ditën e hënë 7 Nëntor, 2016. Ambasada Amerikane njofton se për të gjithë aplikuesit që nuk kanë fituar, kanë edhe një mundësi të dytë. Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka vendosur që të ndryshojë mënyrën e aplikimit për vizat jo-emigruese drejt këtij vendi. Zyre avokatie Malesia e madhe Lista e pasaportave Delvinë Llotaria Amerikane Pogradec Kambio automatike per mercedez vito Shes playstation Ost Faqa e aplikimit praktika sociale. Ambasada Amerikane në Tiranë ka bërë të ditur sot se janë përzgjedhur fitues të rinj për llotarinë amerikane. Ky eshte njoftimi i rendesishem qe ben sot Ambasada Amerikane ne Tirane per te gjithe aplikuesit shqiptare, te cileve u shkoi mundu kot me aplikimet, pasi ato. 'Nëse ju keni marrë një postë elektronike (e-mail) që ju njofton se aplikimi juaj për programin e Llotarisë Amerikane ishte fitues dhe në mënyrë që të vazhdoni me aplikimin tuaj ju duhet të dërgoni një shumë të hollash (para. “Sipas ligjit duke nisur nga data 31 dhjetor do pushojnë së funksionuari të gjitha kazinotë. Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. 19/09/2013. ” Llotaria kombëtare nuk do të ketë asnjë element të kazinove elektronike ose siç quhet VLT. MakeUp Enea. Embassy in Albania usembassy. Duke filluar nga dita e sotme për të parë nëse janë përzgjedhur, të regjistruarit e DV-2020 do të kenë mundësinë të përdorin numrin e tyre unik të konfirmimit të dhënë në regjistrimin duke kontrolluar në formatin on-line "Kontrollin e Statusit të të Regjistruarve. citizens wishing to participate in cultural, educational, or professional exchanges. "Të gjitha regjistrimet e bëra përpara datës 18 tetor 2017 do të duhet të ribëhen në mënyrë që të merren në konsideratë". Sections of this page. Përmes një postimi në Facebook, u rikujton të përzgjedhurve të mos harrojnë dokumentet arsimorë përpara intervistës. Ambasada e SHBA-së në vendin tonë për t'iu ardhur në ndihmë qytetarëve shqiptarë ka publikuar në faqen zyrtare në fb një video që përcakton qartë të gjithë hapat që duhen ndjekur për. Llotaria amerikane, ose Programi i Vizave Emigruese te Shumllojshmerise – Diversity Visa Lottery, administrohet nga departamenti i shtetit amerikan ne baze vjetore dhe mundeson viza per nje grup emigrantesh te njohur si “emigrante te shumllojshmerise” prej vendeve me shkalle historikisht te ulet emigrimi kundrejt SHBA. Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka vendosur që të ndryshojë mënyrën e aplikimit për vizat jo-emigruese drejt këtij vendi. 3,839 likes · 2 talking about this. Facebook gives people the power to share and. Llotaria amerikane, ose Programi i Vizave Emigruese te Shumllojshmerise – Diversity Visa Lottery, administrohet nga departamenti i shtetit amerikan ne baze vjetore dhe mundeson viza per nje grup emigrantesh te njohur si “emigrante te shumllojshmerise” prej vendeve me shkalle historikisht te ulet emigrimi kundrejt SHBA. Nëse keni hedhur llotarinë amerikane për këtë vit, ky postim ju informon për datën dhe orën se kur dalin përgjigjet. Pas lajmit te dhene nga Ambasada Amerikane ne vendin tone se gjithe aplikimet e bera per Lotarine Amerikane jane te pavlefshme per shkak te problemit me … 17 Tetor, 2017 09:33 | Aktualitet, AKTUALITET BLLOKU HOMEPAGE, Sociale. Të dy e denim. Kanë dalë përgjigjet e atyre që kanë fituar lotarinë amerikane. Vera tregon historinë e jetës së saj: Më fejuan prindërit që në moshë të vogël. Kane pare nese jane fitues te aplikimit te bere apo jo. Oct 25, 2017- Departamenti i Lajmeve në Televizionin Publik Shqiptar synon të përcjellë tek publiku me cilësi, transparence dhe paanshmëri të gjithë gamën informative. Përqasje Italo Shqiptare është revistë elektronike themeluar nga gazetari Artur Nura, e cila përveç lajmeve dhe artikujve mbi realitetin shumë dimensional të marrëdhënieve Itali-Shqipëri, boton kryesisht reagimet e qytetarëve ndaj lajmit zyrtar, politik dhe mediatik shqiptar!. Mirë se vini! Hyni në llogarinë tuaj. Ambasada amerikane ka publikuar sot proceduren qe duhet te ndiqet per aplikimet per Lotarine Amerikane, me te gjitha hapat qe duhet te ndjekin te interesuarit, oraret, formularet, kush mund te perfitoje e gjithcka tjeter qe ka te beje me te. 179K likes. Ambasada amerikane në Tiranë ka publikuar para disa ditesh udhëzimet e reja për llotarinë e vitit 2018. "Aplikuesi kryesor i Programit të Lotarisë duhet të vendosë të dhënat e pasaportës së paskaduar në aplikimin fillestar. Urime per perzgjedhjen ne Llotarine Amerikane! Duhet ta konsideroni veten me. Ambasada Amerikane nuk ka asnjë rol në këtë përzgjedhje. net Policia Kufitare e Rinasit ka ndaluar dy punonjës të ngarkim-shkarkimit të bagazheve, të dyshuar për vjedhje të pasurisë nga bagazhet e udhëtarëve, si dhe janë proceduar në gjendje të. “Sipas ligjit duke nisur nga data 31 dhjetor do pushojnë së funksionuari të gjitha kazinotë. Ambasada amerikane siç është bërë traditë tashmë cdo vit, ka publikuar sot datën kur nisin zyrtarisht aplikimet dhe afatin sa zgjasin. Aplikimet për llotarinë amerikane , DV-2018, duhet të dorëzohet elektronikisht duke filluar që nga mesdita e datës 4 tetor, 2016 e martë, (Eastern time) deri ditën e hënë 7 Nëntor, 2016. Lotaria Amerikane DV-2021 Plotësoni formularin e mëposhtëm duke mbushur hapësirat bosh në fushat përkatëse. Kane pare nese jane fitues te aplikimit te bere apo jo. Misioni i Ambasadës së Shteteve të Bashkuara është për të çuar përpara interesat e Shteteve të Bashkuara, si dhe për të shërbyer dhe për të mbrojtur qytetarët së SHBA në Shqipëri. Shume prej banoreve e mbajne mend si nje njeri te paraqitshem, i cili vishej me kostume Versace, ngiste nje “Range Rover” dhe e vendosi familjen e tij- gruan dhe kater femijet- ne nje. Ambasada Amerikane bën me dije se aplikantët mund të përdorin numrin e tyre unik të konfirmimit të dhënë në regjistrim, duke kontrolluar online nëse janë fitues ose jo. 30 de septiembre a las 03:38. be/fcAO3PlNpR4 Webi zyrtar i Am. Llotaria Amerikane 2019 Përgjigjet. Të paktën prej dy orësh nga ky njoftim janë publikuar fituesit e llotarisë amerikane. DV 2019 American Green card lottery offers 50,000 U. Pas lajmit te dhene nga Ambasada Amerikane ne vendin tone se gjithe aplikimet e bera per Lotarine Amerikane jane te pavlefshme per shkak te problemit me … 17 Tetor, 2017 09:33 | Aktualitet, AKTUALITET BLLOKU HOMEPAGE, Sociale. Ambasada Amerikane ka dhënë disa sqarime në lidhje me plotësimin e formularit për të gjithë ata që duan të prekin “ëndrrën amerikane”. -Sa shqiptarë kanë përfituar nga Llotaria Amerikane? Omar Medina: Në 10 vitet e fundit, rreth 15 mijë shqiptarë kanë përfituar vizën. Sektori i Vizave të kësaj faqeje ka informacion vetëm për vizat amerikane për shtetasit e huaj që dëshirojnë të udhëtojnë në Shtetet e Bashkuara.